הכרעת דין


בשלב הכרעת הדין, ביהמ"ש בוחן את סיכומי הצדדים, בין אם הוגשו בכתב ובין אם נטענו בעל פה. ביהמ"ש נדרש לבחון את מכלול הראיות אשר הוצגו בפניו במהלך המשפט, לבחון האם הראיות שהציגה התביעה מתיישבות ומוכיחות את הנטען בכתב האישום, או אם לאו. בנוסף ביהמ"ש בוחן את עדות העדים אשר העידו בפניו, את אמינותם, וכמובן את ראיות ההגנה. לאחר שקלול הרכיבים ביהמ"ש מגיע לכלל הבנה האם יש להרשיעה את הנאשם במיוחס לו בכתב האישום, האם יש לזכותו, או האם ניתן להרשיעה רק בחלק מן האישומים שייוחסו לו.

ביהמ"ש יכול ליתן החלטתו לאחר טיעוני הצדדים ובאותו מעמד, וכן יכול הוא לדחות את הדיון לשימוע הכרעת הדין. 

במידה ומתן הכרעת הדין נדחה למועד אחר, ביהמ"ש לעולם יתחיל את יומו במתן הכרעת הדין בכדי למנוע עינוי דיו לנאשם. על אותו משקל, באם בית המשפט מצא כי הנאשם זכאי, ישמיע זאת בתחילת הכרעת הדין ולאחר מכן ינמק מדוע בחר לזכות את הנאשם. 

לאחר שלב הכרעת הדין, באם הנאשם לא זוכה, יטענו הצדדים לעונש, התביעה לחומרה וההגנה לקולת העונש.   


עו"ד שלומי ביזק הינו מומחה למשפט הפלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו, העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במשפט הפלילי תוך מקצועיות, יסודיות ויצירתיות. מיד עם תום עבודתו בפרקליטות תל אביב שימש כסנגור פלילי במשרד ותיק וצבר ניסיון מעשי רב. עורך דין פלילי שלומי ביזק בעל תארים ייחודים במשפט הפלילי מאוניברסיטת בר אילן (LL.M, LL.B). המשרד מתמחה בתיקים קלים וסבוכים כאחד, תיקים בעלי פרופיל ראייתי פורנזי (מדעי) ורפואה משפטית, תיקים נסיבתיים, תיקי פשיעה חמורה ייצוג בערכאות הערעור השונות ועוד. 

המלצות:

b144 | Google | facebook zap | lawgiude   

המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מידי, מקצועי ודיסקרטי צרו קשר עכשיו! טל: 050-7719770 | השאירו פרטים