איומים


03 Dec
03Dec

עבירת איומים

כל אחד מאיתנו עלול להיקלע למצב שהוא פולט אמירות אלו או אחרות וכל אחד מאיתנו עלול להיקלע למצב שהוא מרגיש מאוים. אם כך נשאלת השאלה - מתי האיום באמת נחשב עבירה פלילית? עו"ד שלומי ביזק מסביר אודות עבירת האיומים ומרכיביה. 

סעיף 192 לחוק העונשין מגדיר: "המאיים על אדם בכל דרך שהיא, בפגיעה בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו שלו או של אדם אחר, הן במטרה להפחיד, להזיק או להקניט – דינו מאסר שלוש שנים".

כלומר, מה שנדרש הוא התנהגות מאיימת, הטלה אימה או תחושת פחד על אדם אחר. כאשר קיים הבדל בין איומי סרק לבין איומים ממשיים לפגיעה בפרנסה, בגוף או במוניטין.

בנוסף, בכדי לבחון האם בוצעה עבירת איומים יש לבחון בחינה אובייקטיבית בהתאם לאדם הסביר (כל אדם), קרי - האם האדם הסביר היה מרגיש מאוים באותן הנסיבות אם לא. במקרה שהאדם הסביר לא היה חש מאוים, כנראה שלא ניתן יהיה להלין על עבירת איומים.

זומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין עבירת איומים? פנו אלינו 


עו"ד שלומי ביזק הינו מומחה למשפט הפלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו, העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במשפט הפלילי תוך מקצועיות, יסודיות ויצירתיות. מיד עם תום עבודתו בפרקליטות תל אביב שימש כסנגור פלילי במשרד ותיק וצבר ניסיון מעשי רב. עורך דין פלילי שלומי ביזק בעל תארים ייחודים במשפט הפלילי מאוניברסיטת בר אילן (LL.M, LL.B). המשרד מתמחה בתיקים קלים וסבוכים כאחד, תיקים בעלי פרופיל ראייתי פורנזי (מדעי) ורפואה משפטית, תיקים נסיבתיים, תיקי פשיעה חמורה ייצוג בערכאות הערעור השונות ועוד. 

המלצות:

b144 | Google | facebook zap | lawgiude   

המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מידי, מקצועי ודיסקרטי צרו קשר עכשיו! טל: 050-7719770 | השאירו פרטים

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.