החזקת אולר


03 Apr
03Apr

החזקת אולר

לא פעם עולה שאלת חוקיות בנושא נשיאת אולר ויש שיגידו "לשם הגנה עצמאית". עו"ד פלילי שלומי ביזק עושה סדר "בבלאגן" ומסביר: האם מותר לאדם להחזיק ברשותו אולר?

האם מותר להחזיק אולר?

החזקת אולר - מותר? אסור?

סעיף 186 לחוק העונשין קובע: "המחזיק אגרופן או סכין מחוץ לתחום ביתו או חצריו ולא הוכיח כי החזיקם למטרה כשרה, דינו - מאסר חמש שנים".
כלומר, חל איסור גורף על החזקת סכינים מחוץ לבית או לחצר, וזאת ללא קשר אם השתמשו או מתכוונים להשתמש בהן למטרות אלימות. במקרה הזה, עצם ההחזקה מהווה עילה להגשת כתב אישום.

אולם, החוק מבדיל בין סכין לבין אולר וקובע כי אולר (סכין שאורכה לא עולה על 10 ס"מ) ניתן להחזיק מחוץ לבית ולחצרות אולם לא במקומות ספציפיים המוגדרים בחוק: מוסדות חינוך, מסעדות, בתי קפה ופאבים, מועדונים ודיסקוטקים, מקומות בהם נערכים משחקי מכונות (כולל ביליארד וקוביות), אצטדיונים ומגרשי ספורט, ומקומות למופעי תרבות כמו בתי קולנוע ותאטראות.

זקוקים לייעוץ משפטי? התקשרו עכשיו 


עו"ד שלומי ביזק הינו מומחה למשפט הפלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו, העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במשפט הפלילי תוך מקצועיות, יסודיות ויצירתיות. מיד עם תום עבודתו בפרקליטות תל אביב שימש כסנגור פלילי במשרד ותיק וצבר ניסיון מעשי רב. עורך דין פלילי שלומי ביזק בעל תארים ייחודים במשפט הפלילי מאוניברסיטת בר אילן (LL.M, LL.B). המשרד מתמחה בתיקים קלים וסבוכים כאחד, תיקים בעלי פרופיל ראייתי פורנזי (מדעי) ורפואה משפטית, תיקים נסיבתיים, תיקי פשיעה חמורה ייצוג בערכאות הערעור השונות ועוד. 

המלצות:

b144 | Google | facebook zap | lawgiude   

המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מידי, מקצועי ודיסקרטי צרו קשר עכשיו! טל: 050-7719770 | השאירו פרטים

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.