החקירה הפלילית


03 Dec
03Dec

החקירה הפלילית

זומנת לחקירה? 

הנה כמה דברים שכדאי לדעת:

חקירה משטרתית איננה דבר נעים. עצם הנוכחות בחדר החקירות היא מעמד מביש ופולשני, המעורר חרדה רבה ובלבול, במיוחד כשמדובר באנשים נורמטיביים. כל אלה לא ממש משחקים לטובתו של הנחקר אשר רק מחכה שהרגע הזה יעבור.

שלומי ביזק מומחה לדין הפלילי עם כמה טיפים שיכולים מאוד לעזור ברגע האמת:

- ברר את מעמדך. זומנת לחקירה בשל אחת משתי סיבות: כחשוד - או כעד. ההבדל הוא כמובן עצום.
באם זומנת כחשוד - אתה תחקר תחת אזהרה. ברר מהם החשדות נגדך, חייבים למסור לך מהם המעשים בגינם אתה נחקר וכן מהן העבירות הפליליות שהם מגבשים, כמו כן כחשוד תעמוד לך זכות השתיקה.

- אם זומנת לחקירה בשיחת טלפון, עמוד על כך שאתה מעוניין לדעת את הסיבה בגינה זומנת והתאם את הפגישה ליומנך. שים לב: להזמנה לחקירה בטלפון אין חובה להתייצב, בוודאי שלא מידית. אי התייצבות תוביל להוצאת צו מחייב מבית משפט, אולם בינתיים, תוכל להבין יותר ולהחליט על דרך פעולה.

- שים לב שהחקירה לרוב תתחיל עוד לפני שנכנסת לחדר החקירות, כשיחת חולין עם מי מבאי התחנה. ישנם מקרים בהם מתבצעת חקירה סמויה במסדרונות תחנת המשטרה וכמובן בפינת העישון.

זכור! תחנת המשטרה היא אולפן הקלטות, היזהר והישמר בלשונך.

- שמור על קור רוח אל מול השוטרים, אל תתחצף אליהם, תקניט אותם, תעליב אותם או תתנשא מעליהם.

- יעוץ נכון בראשית הדרך יכול להביא לאי הגשת כתב אישום על ידי התביעה ולסגירת התיק. במקרים אחרים "למזער" נזק ולשפר עמדות מול התביעה ומול נאשמים אחרים באותה פרשה.

 

זומנת לחקירת משטרה? יש לך זכות להיוועץ עם עורך דין, דרוש אותה בכל שלב בחקירה! פנה לעורך דין מנוסה שידע לייצג את האינטרסים שלך ובמידת הצורך ילווה אותך גם במהלך החקירה.עו"ד שלומי ביזק הינו מומחה למשפט הפלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו, העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במשפט הפלילי תוך מקצועיות, יסודיות ויצירתיות. מיד עם תום עבודתו בפרקליטות תל אביב שימש כסנגור פלילי במשרד ותיק וצבר ניסיון מעשי רב. עורך דין פלילי שלומי ביזק בעל תארים ייחודים במשפט הפלילי מאוניברסיטת בר אילן (LL.M, LL.B). המשרד מתמחה בתיקים קלים וסבוכים כאחד, תיקים בעלי פרופיל ראייתי פורנזי (מדעי) ורפואה משפטית, תיקים נסיבתיים, תיקי פשיעה חמורה ייצוג בערכאות הערעור השונות ועוד. 

המלצות:

b144 | Google | facebook zap | lawgiude   

המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מידי, מקצועי ודיסקרטי צרו קשר עכשיו! טל: 050-7719770 | השאירו פרטים

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.