הטרדה מאיימת


03 Dec
03Dec

הטרדה מאיימת

עורך דין פלילי שלומי ביזק מסביר מהי הטרדה מאיימת?

עפ"י חוק מניעת הטרדה מאיימת (תשס״ב–2001): "הטרדה מאיימת היא הטרדתו של אדם בידי אחר בכל דרך שהיא או נקיטת איומים כלפיו, בנסיבות הנותנות בסיס סביר להניח כי המטריד או המאיים עלול לשוב ולפגוע בשלוות חייו, בפרטיותו או בחירותו של האדם או כי הוא עלול לפגוע בגופו"

הטרדה מאיימת יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון התנהגויות שתכליתן לפגוע ולערער את ביטחונו העצמי של הנפגע, לשבש את שגרת חייו ולעורר בו אימה. 

להלן מספר דוגמאות של הטרדה מאיימת:

1. בבילוש, מארב או בהתחקות אחר תנועותיו או מעשיו של הנפגע, או בפגיעה בפרטיותו. 

2. בנקיטת איומים בפגיעה בנפגע או במאיים עצמו.

3. ביצירת קשר עם הנפגע בעל פה, בכתב או בכל אמצעי אחר בפגיעה ברכושו, בשמו הטוב, או בחופש התנועה שלו.

מה ניתן לעשות במקרה של הטרדה מאיימת?

החוק מאפשר לבית משפט השלום להוציא צו מניעת הטרדה מאיימת שמטרתו להגן על האדם הנפגע מפני פגיעה בגופו, בחירותו ואף בחייו, בידי אדם שנקע נגדו הטרדה מאיימת או שפגע בגופו. 

צו זה ימנע מהחשוד: ליצור עם הנפגע כל קשר (בעל פה, בכתב או בכל דרך אחרת), בכך למנוע ממנו להמשיך ולהטריד את הנפגע, להימצא במרחק מסוים ממקום מגוריו ולשאת או להחזיק נשק. בנוסף לאלו, ניתן לכלול בצו דרישה לערובה לקיומו של הצו ולהתנהגות טובה או כל דרישה אחרת הנדרשת להבטחת ביטחונו האישי של הנפגע. 

צו למניעת הטרדה מאיימת לא יעלה על 6 חודשים, אך בית המשפט רשאי להאריך את תוקפו של הצו עד לתקופה כוללת של שנה וטעמים מיוחדים ניתן להאריך את הצו לתקופה כוללת של שנתיים. 


קיבלת צו נגד הטרדה מאיימת?

מרגישים שאתם סובלים מהטרדה מאיימת? 


עו"ד שלומי ביזק הינו מומחה למשפט הפלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו, העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במשפט הפלילי תוך מקצועיות, יסודיות ויצירתיות. מיד עם תום עבודתו בפרקליטות תל אביב שימש כסנגור פלילי במשרד ותיק וצבר ניסיון מעשי רב. עורך דין פלילי שלומי ביזק בעל תארים ייחודים במשפט הפלילי מאוניברסיטת בר אילן (LL.M, LL.B). המשרד מתמחה בתיקים קלים וסבוכים כאחד, תיקים בעלי פרופיל ראייתי פורנזי (מדעי) ורפואה משפטית, תיקים נסיבתיים, תיקי פשיעה חמורה ייצוג בערכאות הערעור השונות ועוד. 

המלצות:

b144 | Google | facebook zap | lawgiude   

המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מידי, מקצועי ודיסקרטי צרו קשר עכשיו! טל: 050-7719770 | השאירו פרטים

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.