יבוא סמים


01 Apr
01Apr

עבירת ייבוא סמים

ייבוא סמים נחשב לאחת העבירות החמורות ביותר בפקודת הסמים המסוכנים, לכן העונש המקסימלי יכול להגיע ל 20 שנות מאסר. בנוסף עשויות להינקט נגד הנאשם גם פעולות נוספות כגון פסילת רישיון רכב או רישיון מקצועי, קנסות כספיים ופסילת הדרכון. עו"ד שלומי ביזק מסביר על עבירת ייבוא סמים לארץ. 

עבירת ייבוא סמים לארץ. עורך דין פלילי שלומי ביזק

עבירת ייבוא סמים

עבירות יבוא סמים נחשבות לבין העבירות חמורות לפקודת הסמים המסוכניםהסיבה להחמרה היא שהמחוקק סבור כי עבירת ייבוא סמים מעידה על אופי מסחרי ולכן האינטרס הציבורי למגר אותה הוא גבוה יותר.

כמו בכל עבירה, גם בעבירות ייבוא סמים מפעיל בית המשפט מגוון רחב של שיקולים בבואו לגזור את דינו של הנאשם. שיקולים אלו כוללים בין היתר את כמות הסם וסוגו, עבר פלילי, הרתעה, גמילה, מניעה ושיקום. יחד עם זאת, חשוב להבהיר כי מדובר באחת העבירות החמורות ביותר שמגדירה פקודת הסמים, ושהשיקול ההרתעתי הינו ראשון במעלה מבחינת בית המשפט. מכאן שהנאשמים עומדים בפני עונשים חמורים שיכולים להגיע לשנות מאסר ממושכות.

ענישה בעבור עבירת ייבוא סמים 

לרוב נראה כי הנאשמים בעבירות ייבוא סמים הם אינם נמנים כחלק מארגון פשע כזה או אחר. לעיתים קרובות העבירה הזו מיוחסת לצעירים חסרי עבר פלילי שנתפסו מעבירים בגבול כמויות קטנות של סמים או זרעי מריחואנה או לאנשים הרוכשים באינטרנט סמים לשימוש עצמי.

במקרים אלו, על עורך הדין מטעמם יהיה להוכיח כי ייבוא הסמים לא נעשה למטרות סחר אלא כי לצרכים אישיים. במידה ובית המשפט יקבל את גרסתו, יהיה הבדל משמעותי בחומרת ההתייחסות והענישה. לכן, בכדי להוכיח שהייבוא נעשה לצרכים אישיים, חשוב מאוד להתנהל נכון כבר משלב החקירה הראשונית במשטרה ולהתייעץ עם עורך דין בקיא ומנוסה בתחום הסמים. 


נעצרת? הוגש נגדך כתב אישום בגין עבירות ייבוא או סחר בסמים? 


עו"ד שלומי ביזק הינו מומחה למשפט הפלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו, העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במשפט הפלילי תוך מקצועיות, יסודיות ויצירתיות. מיד עם תום עבודתו בפרקליטות תל אביב שימש כסנגור פלילי במשרד ותיק וצבר ניסיון מעשי רב. עורך דין פלילי שלומי ביזק בעל תארים ייחודים במשפט הפלילי מאוניברסיטת בר אילן (LL.M, LL.B). המשרד מתמחה בתיקים קלים וסבוכים כאחד, תיקים בעלי פרופיל ראייתי פורנזי (מדעי) ורפואה משפטית, תיקים נסיבתיים, תיקי פשיעה חמורה ייצוג בערכאות הערעור השונות ועוד. 

המלצות:

b144 | Google | facebook zap | lawgiude   

המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מידי, מקצועי ודיסקרטי צרו קשר עכשיו! טל: 050-7719770 | השאירו פרטים
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.