סמכות החנינה


03 Dec
03Dec

בקשת חנינה

בקשת חנינה היא בקשה הניתנת לאדם לצורך הקלה בעונש שהוטל עליו או לשם מחיקת הרישום הפלילי וההרשעה הפלילית.

עו"ד שלומי ביזק מומחה לדין הפלילי מסביר אודות ההליך לבקשת חנינה. 

מהי חנינה?
בסמכותו של נשיא המדינה לחון אנשים אשר הורשעו בפלילים על ידי ביטול העונש שנגזר בהליך המשפטי בכך להקל בעונשם על ידי המרתו, קיצורו או ביטולו. 

באמצעות בקשת חנינה, ניתן לקצר או לבטל תקופת מאסר, עבודות שירות, קנס גדול, צווי התחייבות ואף לבטל או לקצר רישום מעברכם בגין הרשעה בפלילים, כלומר מחיקת רישום פלילי באמצעות ביטול או קיצור תקופת התיישנות.

מוסד החנינה נשען על העיקרון כי יש לאפשר לאדם לפתוח דף חדש בחייו ולעודד את השתלבותו המלאה בחיי החברה. סמכות החנינה היא סמכות ייחודית של "חסד ורחמים" אשר מתחשבת בנסיבות חייו של המבקש. לכן, חשוב מאוד לצרף לבקשה את המסמכים המתאימים ולצרף חוות דעת המסבירה את הסיבה לבקשה.

אם הוטלו עליכם עונש מאסר, עבודות שירות, קנס, התחייבות או רישום פלילי בגין הרשעה - ייתכן מאוד שניתן לפעול בכדי לקצרם או לבטלם ולהגיש בקשה לחנינה. 

מעוניינים בהגשת בקשת חנינה לצורך הקלה בעונש או מחיקת רישום פלילי? פנו אלינו עוד היום עו"ד שלומי ביזק הינו מומחה למשפט הפלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו, העוסק בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במשפט הפלילי תוך מקצועיות, יסודיות ויצירתיות. מיד עם תום עבודתו בפרקליטות תל אביב שימש כסנגור פלילי במשרד ותיק וצבר ניסיון מעשי רב. עורך דין פלילי שלומי ביזק בעל תארים ייחודים במשפט הפלילי מאוניברסיטת בר אילן (LL.M, LL.B). המשרד מתמחה בתיקים קלים וסבוכים כאחד, תיקים בעלי פרופיל ראייתי פורנזי (מדעי) ורפואה משפטית, תיקים נסיבתיים, תיקי פשיעה חמורה ייצוג בערכאות הערעור השונות ועוד. 

המלצות:

b144 | Google | facebook zap | lawgiude   

המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מידי, מקצועי ודיסקרטי צרו קשר עכשיו! טל: 050-7719770 | השאירו פרטים

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.